Michael Crichton

Nimi: 
Michael Crichton

Proloog

Vasco Borden, 49, kohendas mööda luksuslikku koridori kõndides oma pintsaku revääre ja lipsu. Ta ei olnud harjunud ülikonda kandma, mis sest, et see oli talle kunagi mereväes eritellimusel õmmeldud sellisena, et ta musklid vähem välja paistaksid. Borden oli 6,4 jala pikkune suurekasvuline endine jalgpallur, kes töötas nüüd eradetektiivina ja oli põgenike leidmise spetsialist. Praegu pidi Vasco jälitama 39-aastast kiilanevat teadusdoktorit, kelle tagaotsijaks oli MicroProteonomics (Cambridge, Massachusetts) ning kes suundus parasjagu konverentsisaali poole.

Raamatu algus

Ibn Fadlan, viikingid, teekonna algus

Tutvustus

Ibn Fadlani käsikirja autor on esimene teadaolev viikingite elu ja ühiskonna vaatleja. See erakordne dokument kirjeldab eredate detailidega sündmusi, mis juhtusid rohkem kui tuhat aastat tagasi. Käsikiri pole muidugi pääsenud puutumatult nii tohutu ajavahemiku tagant. Sellel on kummaline saamislugu, mis pole vähem väljapaistev kui see tekst ise.

Käsikirja päritolu

Järgmiseks

„Next” on hoiatusromaan, kuid – see on suhteliselt pretsedenditu – kuna autor pakub teose lõpus välja väga selge tegevuskava, võib seda teatud mõttes ka lahendusromaaniks lugeda. Raamatut läbib terav ühiskonnakriitika, põhilise sauna saab USA seadusandlus, mis võimaldab geenide patenteerimist ja inimkudede kaubastamist.

13. sõdalane

Ibn Fadlani käsikiri, mis jutustab ta kohtumisest viikingitega A. D. 922.

See raamat kandis esimesed 23 aastat pealkirja „Eaters of the Dead”, eesti keeles siis „Laibaõgijad”.

Loo põhjal 1999 a. tehtud filmi – Antonio Banderas kui Ahmad ibn Fadlan ja Vladimir Kulich kui Buliwyf – pealkirjaks sai „13. sõdalane” („The 13th Warrior”) ja edaspidi on raamat ilmunud selle nime all.

Subscribe to RSS - Michael Crichton