Tiit Tarlap

Nimi: 
Tiit Tarlap

Sõnnik sõja põllult

1

Ametlikult nimetati massiivset graniitehitist Langenud Kangelaste Kuulsuse Müüriks. Tegelikkuses kutsus rahvas seda hoopis Surmamüüriks. Algul tegid nii üksnes hukkunute ellujäänud relvavennad, omaksed, pruudid, peigmehed ja sõbrad. Ent väga kiiresti levis nimetus ka laiadesse massidesse – kohustuslikus korras ametlikku nimetust kasutavate infokanalite kiuste ja majandus-poliitilise ladviku meelehärmiks. Nemad oleksid soovinud heroilisemat ja patriootlikumat suhtumist.

Rajake tähetolmus

Me võitleme, joome ja naerame,
kuni lõpuks me haihtume põrmuks.
Ei kellestki rohkem jää järele,
kui rajake tähetolmus.

Sel’ rajake silma ei hakkagi,
kes vaadata täpselt ei oska.
Nii näinud on seda vaid vähesed,
kes ära ei lasknud end osta.

6-8

6

„Gosnelli kutse üle ei tasu imestada,” arvas Darr mõistvalt, kui nad – Elly jälle roolis – toimetusse sõitma hakkasid.

„Ma ei imestagi,” möönis Horler. „Ainult kipun tagantjärele kahtlema, kas nii järsk äraütlemine oli ikka kõige targem tegu. Oleks tahtnud teda pärast eilset ekstsessi korraks näha ja kuulda. Aga too ülelakutud sell, erasekretär, oli just sihukest sorti tüüp, kellele lihtsalt ei saanud nina pihta andmata jätta.”

3-5

3

Darride maja aknad olid valged. Siin ei olnud kindlasti keegi veel magama heitnud. Avaral eesõuel seisid puude külge seotud hobused. Sadulad olid ära võetud, mis näitas, et kes iganes ka kohale ei ratsutanud, ei tulnud ta viieks minutiks. Ja ühtlasi ka seda, et majatagune tall pidi olema juba täis. Võib-olla neid hobuseid, kes vedasid kaht uhke välistrepi ees seisvat vedrukaarikut ja koguni üht tõlda. Lisaks võis näha veel paari autot.

Proloog, 1-2

PROLOOG

Linn oli alles noor ja liiga väike, et avar keskväljak inimesi pilgeni täis saaks. Ruumi oli siin veel küllalt. Päris kindlasti leidus ka praegu neid, kes polnud platsil tunglemas. Kaugeltki kõik lugupeetud linlased ei austanud täna toimuvat oma kohalolekuga. Ometi sai neid vähemalt Trackhilli kohta muljetavaldavalt palju.

Haldjatants

Tagakaanetekst

„Soovidega peab ettevaatlik olema,” arvas keegi. „Nendega on see häda, et vahel nad lähevadki täide.”

Seda sai omal nahal tunda noormees, kes haldjatega pidutsema läks...

Tuleriitade öö

Ühes linnakeses põletatakse nõida. Noh teate ju isegi, olid inimestel kunagi sellised toreda kombed... Nõid karjub, et ühel päeval tuleb Armageddon.

Subscribe to RSS - Tiit Tarlap