Heinrich Weinberg

Nimi: 
Heinrich Weinberg

Puruks ja pool ringi tagasi

Kaanepilt Liis Roden © 2022
Toimetanud Eva Luts ja Leiger Luts

3. Laevarott

Minu meelest ei sünni religioon ega legendid inimlikust rumalusest. Kui vähesed erandid välja arvata, on vundamendiks ikka püüdlus olemasolevate „andmete” põhjal maailma enda ümber mõtestada. Rumalus on hoopis teistsugustele andmetele tuginedes hakata kellegi uskumuste ja veendumustega võitlema, selle asemel et istuda, olgu siis lõkke või kamina äärde, olgu klaasikese veini või toobitäie puskariga, ja tunda rõõmu lugude jutustamisest ning uutest või siis lihtsalt teises kuues vanadest ideedest. [TAMARIS, L.Y. 3591.

2. Pimedas sügavikus

Vahest ehk silmatorkavaim ja äraspidisel moel kõige kindlamalt tõendatav fakt Gulagi kohta on sellega seonduvate müütide paljusus. Populaarsemad neist on seotud tulnukatega – Antonovi režiim põrkus kusagil Linnutee sügavuses vaenulike tulnukatega ning eesmärgiga kaitsta inimkonda ülivõimsa tsivilisatsiooni invasiooni ja vältimatu hävingu eest, otsustasid nad endid kangelaslikult ohverdada, hävitades oma portaalid, lõhates ussiurgetes termotuumapommid ja kustutades ajaloomälust igasuguse teadmise, kus Gulag asus. [MURDOCH, H.S. 3076.

1. Isakeste võim

Tuhandemiiline teekond algab sinu enda jalatalla alt. [LAOZI, filosoof, 6. saj e.Kr]

Gildi võrgustik (maailma kirjeldus)

21. sajandil avastasid meie päikesesüsteemi end gewtakideks nimetavad inimesed tsivilisatsioonist, mis asub Maast umbes 150 valgusaasta kaugusel. Esimene sõbralik kontakt, teadmiste ja tehnoloogia vahetus lõppes katastroofiliselt nii maalastele kui gewtakidele, sest kontakti tagajärjel aset leidnud viiruste kohtumisel tekkis uus superviirus. Maa elas selle üle kergemini, gewtakid rängemalt. Sellest kohtumisest ja selle vahetutest järelmõjudest räägib jutustus „Pimesi hüpates”.

Meeleheite valem

Kaanepilt © 2020 Meelis Krošetskin
Toimetanud Eva Luts © 2020
ISBN 978-9949-661-69-5
Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital

Tõrkeotsing

„Tõrkeotsing“, 2018

Kaanepilt: Meelis Krošetskin

Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist

Tagakaaneteksti pole eraldi mõtet siia panna, sest see on võetud ühest lisatud stseenist.

Raamatu algus

Pimesi hüpates

Ära hüppa vette tundmatus kohas. (Vanasõna)

1. Arvamused

Subscribe to RSS - Heinrich Weinberg